#94 Något att se fram emot

39:30
 
Dela
 

Manage episode 283402336 series 1075761
Av ScienceFiction Bokhandeln and Science fiction bokhandeln upptäckt av Player FM och Player FMs grupp - upphovsrättigheterna ägs av publiceraren, inte Player FM. Ljudet streamas direkt från deras servrar. Tryck på Prenumerera knappen för att hålla koll på uppdateringar i Player FM, eller klistra in flödets webbadress i andra podcast appar.
Det är fortfarande januari, och följaktligen funderar vi på vad det är vi längtar efter under det kommande året. Kärngänget i podden har en varierad smak, visar det sig, och längtar efter romaner, noveller, serier, manga, TV-serier och anime. Laura Purcell – Shape of Darkness https://www.sfbok.se/produkt/shape-of-darkness-211264 Jeff Lemire – Gideon Falls https://www.sfbok.se/produkt/gideon-falls-vol-1-the-black-barn-187584 Mats Strandberg – Konferensen https://www.sfbok.se/produkt/konferensen-213918 Zen Cho https://zencho.org/ Becky Chambers – The Galaxy and the Ground Within https://www.sfbok.se/produkt/galaxy-and-the-ground-within-103694 Kabi Nagata – My Alcoholic Escape From Reality https://www.sfbok.se/produkt/my-alcoholic-escape-from-reality-213375 Kazuo Ishiguro – Klara and the Sun https://www.sfbok.se/produkt/klara-and-the-sun-211516 Karin Tidbeck – The Memory Theater https://www.sfbok.se/produkt/memory-theater-137773 Jonathan Strahan – Best Science Fiction of the Year Volume 1 https://www.sfbok.se/produkt/years-best-science-fiction-vol-1-saga-anthology-of-sf-2020-211363

119 episoder