#70 Det Objektivt Bästa

51:08
 
Dela
 

Manage episode 247598598 series 1075761
Av ScienceFiction Bokhandeln and Science fiction bokhandeln upptäckt av Player FM och Player FMs grupp - upphovsrättigheterna ägs av publiceraren, inte Player FM. Ljudet streamas direkt från deras servrar. Tryck på Prenumerera knappen för att hålla koll på uppdateringar i Player FM, eller klistra in flödets webbadress i andra podcast appar.
Det är inte det sista programmet i år, men vi tar ändå en titt på vad vi tyckte var bäst under året. Ett slumpmässigt men noga genomtänkt urval! 00:00 Intro 00:49 Aktuellt 01:18 Årets bästa: Klara och Jenny 28:09 Årets bästa: Petter 34:56 Årets bästa: Andres (In English) 39:13 Årets bästa: Gabi 45:14 Årets bästa: Gunilla Boken om Alga signering https://www.facebook.com/events/762565924193913/ Doctor Who: Resolution https://www.sfbok.se/produkt/doctor-who-2019-new-years-special-resolution-194245 Maria Turtschaninoff: Breven från Maresi https://www.sfbok.se/produkt/breven-fran-maresi-199369 Kameron Hurley: The Light Brigade https://www.sfbok.se/produkt/the-light-brigade-189473 Tolkien: Silmarillion på svenska https://www.sfbok.se/produkt/silmarillion-184487 Gladstone/El-Mohtar: This Is How Ýou Lose the Time War https://www.sfbok.se/produkt/this-is-how-you-lose-the-time-war-198942 The New Annotated Lovecraft: Beyond Arkham https://www.sfbok.se/produkt/the-new-annotated-h-p-lovecraft-beyond-arkham-203051 Spider-Man: Life Story https://www.sfbok.se/produkt/spider-man-life-story-201027 Hagio Moto: Poe Clan https://www.sfbok.se/produkt/poe-clan-vol-1-201141 Ikeda Riyoko: Rose of Versailles https://www.sfbok.se/produkt/the-rose-of-versailles-vol-1-204132 Bara wa utsukushiku chiru https://www.youtube.com/watch?v=has-Ru1lGTM Newitz: The Future of Another Timeline https://www.sfbok.se/produkt/the-future-of-another-timeline-200328

115 episoder