Bubblare 102 Topp 10 Ameritrash spel

42:21
 
Dela
 

Manage episode 289194162 series 2480574
Av Mindy Bräd & Rollspels Pod, Mindy Bräd, and Rollspels Pod upptäckt av Player FM och Player FMs grupp - upphovsrättigheterna ägs av publiceraren, inte Player FM. Ljudet streamas direkt från deras servrar. Tryck på Prenumerera knappen för att hålla koll på uppdateringar i Player FM, eller klistra in flödets webbadress i andra podcast appar.

I den här bubblare så går pappa Micke och farbror Tomas igenom sina topp 10 ameritrash spel :D.

Spel som nämns: Lords Of The Rings- Journey In middle earth, Firefly The Game, Xia Legends of a drift system. World Of Warcraft The Boardgame, Relic, Relic Runners, Forbidden Stars, starcraft the boardgame, eldritch horror, arkham horror 2nd ed, arkham horror 3rd ed, This War of mine, Harry Potter Hogwarts battle, Mage Knight The Boardgame, Gloomhaven, Teenage Mutant Ninja Turtles Shadows Of The Past, Descent, Mansions Of Madness, Star Wars Imperial Assault, Gears Of War, Middle Of Earth Quest, Twilight Imperium 4th Ed, Star Wars Rebellion, Monumental, Star Wars Outer Rim, Star Wars Legion, Star Wars X- Wing, Star Wars Armada, Sid Miers Civilisation,

Tomas Topp 10 Lista 10. Lord Of The Rings- Journeys in middle earh https://boardgamegeek.com/boardgame/269385/lord-rings-journeys-middle-earth

9. World Of Warcraft The Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/17223/world-warcraft-boardgame

8. Eldritch Horror https://boardgamegeek.com/boardgame/146021/eldritch-horror

7. Starcraft The boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/22827/starcraft-board-game

6. Mage Knight Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/96848/mage-knight-board-game

5. Gears Of War The Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/42776/gears-war-board-game

4. Middle-earth Quest https://boardgamegeek.com/boardgame/31563/middle-earth-quest

3. Mansions Of Madness 2nd Edition https://boardgamegeek.com/boardgame/205059/mansions-madness-second-edition

2. Star Wars Rebellion https://boardgamegeek.com/boardgame/187645/star-wars-rebellion

1. Twilight Imperium 4th Edition https://boardgamegeek.com/boardgame/233078/twilight-imperium-fourth-edition

Mickes Topp 10 List 10. Firefly The Game https://boardgamegeek.com/boardgame/138161/firefly-game

9. Forbidden Stars https://boardgamegeek.com/boardgame/175155/forbidden-stars

8. This War Of Mine https://boardgamegeek.com/boardgame/188920/war-mine-board-game

7. Harry Potter Hogwarts Battle https://boardgamegeek.com/boardgame/199042/harry-potter-hogwarts-battle

6. Teenage Mutant Ninja Turtles Shadows of the past https://boardgamegeek.com/boardgame/180771/teenage-mutant-ninja-turtles-shadows-past

5. Mansions Of Madness 2nd edition https://boardgamegeek.com/boardgame/205059/mansions-madness-second-edition

4. Twilight Imperium 4th Edition https://boardgamegeek.com/boardgame/233078/twilight-imperium-fourth-edition

3. Xia Legends Of A Drift System https://boardgamegeek.com/boardgame/82222/xia-legends-drift-system

2. Star Wars Rebellion https://boardgamegeek.com/boardgame/187645/star-wars-rebellion

1. Monumental https://boardgamegeek.com/boardgame/248125/monumental

Våra länkar Hemsida https://mindy.nu/ Facebook https://www.facebook.com/Mindypodd.nu/ Twitter https://twitter.com/MindyPodd Youtube https://www.youtube.com/channel/UCmOr6MyeugbWX_VnckgGkDQ?view_as=subscriber Instagram https://www.instagram.com/mindypodd/?hl=sv Vår Patreon https://www.patreon.com/user?u=2776677 Tomas Länkar Facebook https://www.facebook.com/groups/205615756115993/ Youtube https://www.youtube.com/channel/UCFyJceQ4JsiUhkS04K29Crg Instagram https://www.instagram.com/conradargo/?hl=sv Twitter https://twitter.com/ConraDargo Mattis Länk Instagram https://www.instagram.com/bradspelochsant/ Hemsida https://boardgamesandsuch.com/ Mickes Mail Micke@mindy.nu Tomas Mail conradargo@gmail.com

227 episoder