Bubblare 72 10 Topp Lista på brädspel vi vill spela.

1:00:29
 
Dela
 

Manage episode 270792823 series 2480574
Av Mindy Bräd & Rollspels Pod, Mindy Bräd, and Rollspels Pod upptäckt av Player FM och Player FMs grupp - upphovsrättigheterna ägs av publiceraren, inte Player FM. Ljudet streamas direkt från deras servrar. Tryck på Prenumerera knappen för att hålla koll på uppdateringar i Player FM, eller klistra in flödets webbadress i andra podcast appar.

I den här bubblaren så går pappa Micke och farbror Tomas igenom en tio topp lista på brädspel de skulle vilja spela mera av :D

Spel som nämns: Nemos War, The Hunters, Silent Victory, War Of The Ring, Star Wars Rebellion, Harry Potter Hogwarts Battle, 8bit box, Dominion, This War of Mine, Mansions Of Madness, Chronicle Of Chrime, World Of Warcraft The Boardgame, Twilight Imperium 3rd Edition, Starcraft The Boardgame, Runewars, Vicotriana, Pandemic, City Of Iron, Burning Suns, Russian Railroad, Star Wars Rebellion, Star Wars Imperial Assault, Star Wars Outerim, Time Stories, Descent, Heroes Wanted, Shogun, Kanban, Vinhos, Mage Knight Boardgame, Eclipse, Orleans, Brass, Food Chain Magnet,

Tomas Topp Lista

10. The Hunters/ Silent Victory https://boardgamegeek.com/boardgame/113873/hunters-german-u-boats-war-1939-43 https://boardgamegeek.com/boardgame/154875/silent-victory-us-submarines-pacific-1941-45 9. 8bit box https://boardgamegeek.com/boardgame/240892/8bit-box 8. World Of Warcraft The Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/17223/world-warcraft-boardgame 7. Starcraft The Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/22827/starcraft-board-game 6. Burning Suns https://boardgamegeek.com/boardgame/130134/burning-suns 5. Star Wars Imperial Assault https://boardgamegeek.com/boardgame/164153/star-wars-imperial-assault 4. Shogun https://boardgamegeek.com/boardgame/20551/shogun 3. Mage Knight Boardgame https://boardgamegeek.com/boardgame/96848/mage-knight-board-game 2. War Of The Ring/ Star Wars Rebellion https://boardgamegeek.com/boardgame/115746/war-ring-second-edition https://boardgamegeek.com/boardgame/187645/star-wars-rebellion 1. Twilight Imperium 4th Edition https://boardgamegeek.com/boardgame/233078/twilight-imperium-fourth-edition

Mickes Topp Lista

10. Harry Potter Hogwarts Battle https://boardgamegeek.com/boardgame/199042/harry-potter-hogwarts-battle 9. This War Of Mine https://boardgamegeek.com/boardgame/188920/war-mine-board-game 8. Victoriana https://boardgamegeek.com/boardgame/180809/victoriana 7. City Of Iron https://boardgamegeek.com/boardgame/123499/city-iron 6. Russian Railroad https://boardgamegeek.com/boardgame/144733/russian-railroads 5. Heroes Wanted https://boardgamegeek.com/boardgame/153097/heroes-wanted 4. Kanban https://boardgamegeek.com/boardgame/109276/kanban-drivers-edition 3. Eclipse https://boardgamegeek.com/boardgame/246900/eclipse-second-dawn-galaxy 2. Brass https://boardgamegeek.com/boardgame/28720/brass-lancashire https://boardgamegeek.com/boardgame/224517/brass-birmingham 1. Food Chain Magnet https://boardgamegeek.com/boardgame/175914/food-chain-magnate

Våra länkar Hemsida https://mindy.nu/ Facebook https://www.facebook.com/Mindypodd.nu/ Twitter https://twitter.com/MindyPodd Youtube https://www.youtube.com/channel/UCmOr6MyeugbWX_VnckgGkDQ?view_as=subscriber Instagram https://www.instagram.com/mindypodd/?hl=sv Vår Patreon https://www.patreon.com/user?u=2776677 Tomas Länkar Facebook https://www.facebook.com/groups/205615756115993/ Youtube https://www.youtube.com/channel/UCFyJceQ4JsiUhkS04K29Crg Instagram https://www.instagram.com/conradargo/?hl=sv Twitter https://twitter.com/ConraDargo Mattis Länk Instagram https://www.instagram.com/bradspelochsant/ Hemsida https://boardgamesandsuch.com/ Mickes Mail Micke@mindy.nu Tomas Mail conradargo@gmail.com

216 episoder